Meble ekspozycyjne do sklepu – jakie wybrać?

Każdy doświadczony sprzedawca wie, jak duże znaczenie ma atrakcyjna prezentacja oferowanych produktów. Aby przyciągnąć uwagę klienta i zachęcić go do zakupu, warto zainwestować w estetyczne, wysokiej jakości meble ekspozycyjne – dobrane adekwatnie do typu działalności. Jeżeli znajdujesz się na etapie wyboru tego rodzaju umeblowania, zapraszamy do lektury artykułu. Przeczytaj i sprawdź, o czym należy pamiętać, chcąc funkcjonalnie zaaranżować sklepowe ekspozycje.

Na co zwrócić uwagę wybierając sklepowe meble ekspozycyjne?

Główne zadanie mebli ekspozycyjnych stanowi przyciągnięcie uwagi klienta i jak najskuteczniejsze wypromowanie towaru. Atrakcyjna prezentacja produktu podświadomie utożsamiana jest z jego lepszą jakością. Z tego powodu ogromne znaczenie mają estetyka nabywanych artykułów meblarskich, a także ich funkcjonalność. W dalszej części artykułu bardziej szczegółowo charakteryzujemy trzy najważniejsze kryteria, jakie warto uwzględniać, tworząc projekt sklepowych ekspozycji.

Przede wszystkim – funkcjonalność

Wszystkie elementy wyposażenia Twojego sklepu powinny być dostosowane do specyfiki działalności firmy, a w szczególności typu sprzedawanych produktów. Wymiary stołu ekspozycyjnego trzeba dostosować do ilości asortymentu, a także dostępnej przestrzeni użytkowej. Aby zapewnić komfort zakupów różnym grupom docelowym, warto zdecydować się na modele z regulowaną wysokością nóg.

Przykładowo, regały piekarnicze doskonale uzupełnią ograniczniki oraz klapki z pleksi, zapobiegające wypadaniu towaru. W przypadku sklepowych gablot na biżuterię, zegarki lub inne drogocenne przedmioty niezbędne są wytrzymałe drzwiczki zamykane na klucz.

Inwestując w meble ekspozycyjne, zadbaj także o użyteczne dodatki. Ciekawe rozwiązanie stanowi lustro, które wizualnie zwiększa objętość oferowanych artykułów spożywczych. Możesz również postawić na witryny i regały z oświetleniem LED, które pozwala atrakcyjniej zaprezentować dostępny asortyment. Szklane gabloty z iluminacją szczególnie dobrze sprawdzą się w salonach jubilerskich. Wiązki światła efektownie podkreślą blask i lśnienie kamieni szlachetnych.

Atrakcyjny design

Prawidłowo dobrane meble ekspozycyjne mają nie tylko atrakcyjnie prezentować towar, ale także wpływać na samopoczucie klientów. Aby uzyskać uwagę odwiedzających, warto wybrać wyposażenie o niestandardowych kształtach, przyciągające wzrok oryginalną formą lub kolorystyką. Należy jednak pamiętać, że sklepowe ekspozycje powinny naturalnie komponować się ze stylistyką lokalu handlowego, a także barwami identyfikującymi markę. W tym kontekście doskonałą opcję stanowi umieszczenie własnego logo lub sprawdzonych sloganów reklamowych na umeblowaniu.

Najwyższa jakość wykonania

Materiały używane do wykonania mebli różnią się w zależności od tego, jakiego typu towar ma na nich być prezentowany. Artykuły lekkie, w tym np. świeże pieczywo doskonale wyeksponują stoły sklepowe i regały piekarnicze z drewna litego bądź też klejonego. Asortyment charakteryzujący się dużym ciężarem należy przechowywać na półkach i powierzchniach o dużym udźwigu (nośności), np. metalowych lub wytworzonych ze wzmocnionej płyty MDF.

Decydując się na regały z metalu, zwróć uwagę na to, czy zostały (lub mogą zostać) zabezpieczone antykorozyjnie. Ważną rolę (zwłaszcza w sklepach spożywczych) odgrywają także certyfikaty i atesty, potwierdzające brak interakcji z żywnością oraz całkowite bezpieczeństwo dla zdrowia użytkownika.

Zadbaj o ekspozycję Twojego asortymentu!

Prawidłowo zaprojektowana sklepowa ekspozycja to klucz do tego, aby wzbudzić zainteresowanie klienta. Wybierając wyposażenie do Twojego lokalu handlowego, zwróć uwagę zarówno na jego jakość, jak i poziom dopasowania do prowadzonej przez Ciebie działalności. P11 Group może wykonać dla Ciebie w pełni spersonalizowane meble ekspozycyjne, dostosowane do charakterystyki marki i specyfiki produktów. Dysponujemy własnym parkiem maszynowym, który pozwala nam realizować nawet najbardziej nietypowe projekty. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu!