Jak zaprojektować wyspę sklepową?

Masz pomysł na biznes, ale koszt wynajmu całego lokalu jest za wysoki? A może chcesz otworzyć kolejny punkt, ale nie wiesz, czy rzeczywiście będzie on przynosił dobre dochody? Świetnym rozwiązaniem jest wyspa handlowa. Jak jednak zaprojektować miejsce, które pomieści towar, będzie funkcjonalne dla pracownika i estetyczne? Podpowiadamy! Przeczytaj i dowiedz się, jak powinny wyglądać nowoczesne stoiska wyspowe, które staną się wizytówką Twojej marki.

Czym jest wyspa sklepowa i dlaczego warto ją prowadzić?

Tym terminem są nazywane stoiska w galeriach handlowych i pasażach, które znajdują się na traktach komunikacyjnych prowadzących do marketów spożywczych i budowlanych, outletów z ubraniami i obuwiem, aptek oraz innych dyskontów. Wyspa sklepowa ma niewielki rozmiar i może być umieszczona w holu. Dzięki temu koszt jej wynajmu jest o wiele niższy niż całego lokalu. Dodatkowo umowy najczęściej podpisywane są na krótki okres, co stanowi duże udogodnienie dla początkujących przedsiębiorców oraz firm, które chcą wypróbować potencjał danego asortymentu lub miejsca.

Dużym plusem jest bardzo duży ruch potencjalnych klientów. Wyspy w galeriach handlowych są umieszczane na trasie, po której przechodzą osoby udające się na zakupy lub korzystające z usług poszczególnych punktów (poczta, biura podróży, salony telefonii komórkowej, oddziały banków, agencje ubezpieczeniowe itp.). Ciekawa ekspozycja przyciąga spojrzenia i zachęca przypadkowych przechodniów do zatrzymywania się przy stoisku. To daje ogromny potencjał marketingowy i sprzedażowy, na który często nie mogą liczyć pełnowymiarowe sklepy z oddzielnym wejściem.

Co najczęściej oferują stoiska wyspowe?

Małe stoiska wyspowe stały się bardzo popularne. Ze względu na ograniczoną powierzchnię i niewielkie zaplecze dla towaru sprawdzają się przede wszystkim do sprzedaży jednorodnego, drobnego asortymentu, m.in.:

• kosmetyków,
• zegarków i biżuterii,
• spinek do włosów,
• artykułów pasmanteryjnych,
• akcesoriów szkolnych i biurowych,
• dekoracji,
• książek,
• akcesoriów GSM,
• kwiatów.

Przestrzeń można wykorzystać również do świadczenia drobnych usług, np. zegarmistrzowskich, dorabiania kluczy czy pakowania prezentów.

Jak zaprojektować wyspę handlową?

Należy pamiętać, że wyspy w galeriach handlowych nastawione są głównie na tzw. sprzedaż impulsywną. Są to nieplanowane zakupy, których klienci dokonują bez dokładnego przemyślenia. Zwykle transakcje są odruchowe, wykonane pod wpływem poczucia nagłej potrzeby posiadania. Jak ją wywołać? Poprzez ciekawy design, który już z daleka zwraca uwagę odpowiednio dobranymi meblami, oświetleniem, dekoracjami i atrakcyjnym ułożeniem oferowanego towaru.

Gabloty, lady i szuflady powinny być zrobione z wysokiej jakości materiałów, które będą wpisywać się w trendy architektoniczne. Jednocześnie muszą być spójne z oferowanym asortymentem. Do ustawienia elektroniki, biżuterii czy akcesoriów GSM doskonale sprawdzi się szkło. Wyspa sklepowa oferująca naturalne kosmetyki czy herbaty z różnych stron świata świetnie się prezentuje, gdy w projekcie są wykorzystane np. spieki kwarcowe i lamele z litego drewna.

Jaka powinna być wyspa ekspozycyjna?

Atrakcyjna dla potencjalnego klienta wyspa ekspozycyjna musi być estetyczna i funkcjonalna. Bardzo mała powierzchnia handlowa wymaga przemyślenia każdego detalu. Stoisko wyspowe na kilku metrach kwadratowych ma pomieścić sprzedawany asortyment, ladę z kasą fiskalną, miejsce dla pracownika oraz materiały, które są niezbędne podczas pracy (rolki, metkownice, akcesoria do sprzątania itp.).

Dodatkowo bardzo ważne jest zabezpieczenie towaru przed kradzieżą, dlatego przedsiębiorcy najczęściej wybierają zamykane szklane gabloty. Aranżacja wymaga więc dużej kreatywności i balansu pomiędzy stylowym wyglądem a praktycznym charakterem wybranych mebli.

Projekty i aranżacja wysp handlowych

Zrealizowaliśmy wiele aranżacji sklepów oraz wysp handlowych. W P11 Group pracuje zespół prawdziwych pasjonatów wystroju wnętrz, którzy specjalnie dla Ciebie stworzą efektowną przestrzeń, aby zachwyciła klientów, a zarazem pozwoliła na wygodną pracę. Przygotowujemy indywidualne projekty i wykonujemy zabudowy dopasowane do konkretnego miejsca. Sprawdź nasze realizacje i zaufaj bogatemu doświadczeniu.

Zapraszamy do współpracy

Współpracujemy z agencjami reklamowymi, projektantami, architektami oraz indywidualnymi klientami.
Skontaktuj się z nami i poznaj najlepszą ofertę na rynku.