Zalety i rodzaje reklamy przestrzennej

Reklama zewnętrzna jest jedną z najbardziej znanych form marketingu. Jej zadaniem jest dotarcie do odbiorcy znajdującego się poza domem. Pozwala na wprowadzenie na rynek marki i jej wypromowanie. Co ją wyróżnia? Dlaczego wciąż zwiększa swoją popularność? Sprawdź rodzaje reklamy przestrzennej i poznaj jej zalety.

Najważniejsze cechy reklamy zewnętrznej

Z powodu swojej specyfiki, reklama zewnętrzna ma sporo zalet, wśród których można wyróżnić:

  • dotarcie do szerokiego grona różnorodnych odbiorców;
  • prosty i zrozumiały przekaz; wysoką skuteczność;
  • możliwość szybkiego zdobycia uwagi odbiorców;
  • ciągłość oddziaływania;
  • stosunkowo niski koszt (zależy między innymi od rodzaju i lokalizacji reklamy, jej wielkości i sposobu wykonania).

Do form promocji zewnętrznej należą między innymi: reklama wielkoformatowa o powierzchni minimum stu metrów kwadratowych, afisz, plakat, billboard, kasetony, litery przestrzenne, szyld, baner, czy neon.

Kasetony reklamowe

Najpopularniejszą odmianą promocji zewnętrznej są kasetony reklamowe. Mają zastosowanie w przypadku firm usługowych oraz handlowych. Pozwalają przedsiębiorcom zaprezentować swoje produkty oraz zakomunikować o lokalizacji spółki. Ponadto wykorzystuje się je jako nośnik informacji. Główną zaletą tej formy reklamy jest możliwość wykonania różnych kształtów, rozmiarów i form, dopasowanych do potrzeb Klienta

Najbardziej znane kasetony reklamowe to kolorowe, prostopadłościenne konstrukcje, wykonane z: pleksi, profili aluminiowych lub giętego dibondu zapewniającego wysoką jakość i trwałość produktu. Coraz częściej wykorzystuje się kasetony podświetlane, które są dobrze widoczne również w nocy.

Litery przestrzenne

Coraz większą popularnością wśród konstrukcji reklamowych cieszą się litery przestrzenne. Są skuteczną i atrakcyjną formą promocji dla przedsiębiorstw z różnych branż. Ponadto dzięki swojej konstrukcji przyciągają uwagę odbiorców. Dla zwiększenia efektywności tego środka reklamowego stosuje się różnorodne materiały i rozwiązania techniczne. Litery można wykonać między innymi z: blachy, dibondu, folii aluminiowej, pleksi, czy styroduru. Dla zwiększenia widoczności oraz atrakcyjności zazwyczaj wyposaża się je w systemy podświetlające.

Napisy 3D są zdecydowanie skuteczniejszymi formami promocji niż standardowe reklamy płaskie. Perfekcyjnie sprawdzają się na elewacjach budynków, zapewniając identyfikację z dużej odległości. Ponadto wyróżniają się efektownym i estetycznym wyglądem. Takie litery umieszczone w przestrzeni publicznej stają się charakterystycznym punktem okolicy, tworząc tym samym rozpoznawalność firmy, którą reklamują.

Szyldy reklamowe

Ze względu na niski koszt produkcji większość przedsiębiorców do promocji swojej działalności wykorzystuje szyldy reklamowe. Są niezbędnym elementem oznakowania niemalże każdego sklepu, czy punktu usługowego. Ich twórcy wymyślają coraz to nowsze sposoby, na wyróżnienie się na rynku i zwrócenie uwagi większej ilości odbiorców.

Warto wiedzieć, iż szyldy reklamowe mogą występować w postaci kasetonów, semaforów, klasycznych tablic, czy oznakowań na szybie. Pełnią funkcję informacyjną, przyczyniają się do promocji przedsiębiorstwa, a także mogą być zewnętrzną ozdobą budynku firmy.

Tworząc idealny szyld reklamowy, opłaca się postawić na prostotę. Krótka, czytelna informacja najlepiej dotrze do odbiorców. Istotny jest minimalizm i estetyka wykonania. Należy zwrócić uwagę na czytelność treści (widoczność z dalekiej odległości), krój pisma i dopasowaną grafikę. 

Najlepsze formy reklamy przestrzennej

Jeśli szukasz dla swojej firmy odpowiedniej reklamy zewnętrznej, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Stale poszerzamy asortyment, zyskując coraz większe grono klientów. Wszystkie wykonywane usługi są realizowane przez profesjonalny, kreatywny zespół, a ich jakość jest wysoka. Stosujemy najlepsze materiały, by mieć pewność, że reklama spełni swoje zadanie i przyniesie Klientowi oczekiwane efekty. Chętnie doradzimy w wyborze nośnika, odpowiadając na wszystkie nurtujące Cię pytania.  

Zapraszamy do współpracy

Współpracujemy z agencjami reklamowymi, projektantami, architektami oraz indywidualnymi klientami.
Skontaktuj się z nami i poznaj najlepszą ofertę na rynku.