Nowoczesne stoisko wystawowe – jak powinno wyglądać?

Jeśli chociaż raz uczestniczyłeś w targach, z całą pewnością wiesz, jak trudno stworzyć nowoczesne i oryginalne stoisko wystawiennicze. W wyróżnieniu się na tle innych firm pomoże Ci profesjonalna i starannie przemyślana zabudowa przestrzeni. Sprawdź, na co musisz zwrócić szczególną uwagę, aby przyciągnąć wzrok odwiedzających i trafić do szerokiej grupy docelowej. Zapraszamy!

Jak zaprojektować stoisko, które wyróżni markę z tłumu?

Czasy, w których wyposażenie stoisk targowych obejmowało jedynie lady i ścianki z nadrukowanym logo firmy już dawno odeszły w niepamięć. Dzisiejsze wydarzenia branżowe są organizowane z dużym rozmachem, pozwalając przedsiębiorcom pozyskać nowych klientów i zaprezentować się w jak najlepszym świetle. By odnieść zamierzony efekt, warto wykorzystać nowoczesne systemy wystawiennicze, z których pomocą stworzysz ciekawe i niepowtarzalne stoisko.

Decydując się na atrakcyjną architekturę i detale zgodne z najnowszymi trendami marketingowymi, nie tylko zaciekawisz odbiorców, ale też uzyskasz skuteczne narzędzie do budowania wartości marki. Jeśli nie masz doświadczenia w branży wystawienniczej, projektowanie stoiska targowego możesz powierzyć profesjonalistom. Specjaliści przygotują dla Ciebie koncepcję, która będzie spójna z wizerunkiem Twojego przedsiębiorstwa i zaskoczy Cię nowatorskim podejściem.

Jakie zasady aranżacyjne mieć na uwadze, tworząc stoisko na targi?

Wiesz już, że chcąc nawiązać satysfakcjonujące relacje biznesowe, musisz przyciągnąć uwagę klienta. Nie możesz jednak zapominać, że poza estetyką absolutną podstawą jest funkcjonalność stoiska. Jest ona szczególnie ważna w przypadku, kiedy musisz zareklamować się na niewielkiej przestrzeni. Wówczas dobrym pomysłem może być wyodrębnienie kilku stref, np. informacyjnej oraz ekspozycyjnej. Wykorzystując odpowiednie systemy wystawiennicze, zaaranżujesz miejsce do rozmów z klientami i do zaprezentowania swoich towarów oraz usług.

Tworząc stoisko wystawowe, zwróć szczególną uwagę, aby:

  • aranżacja była nowoczesna i spójna z identyfikacją wizualną Twojej firmy,
  • poszczególne elementy nie tworzyły wrażenia chaosu – wszystkie detale muszą być dobrze przemyślane i umiejętnie wkomponowane w wystrój przestrzeni,
  • barwy były przyjemne w odbiorze – kolorów nie powinno być zbyt wiele, dwa-trzy odcienie w zupełności wystarczą,
  • oświetlenie miało odpowiednie natężenie – światło jest szczególnie ważne, gdyż umożliwia odwiedzającym dokładne zapoznanie się z Twoimi produktami,
  • nie zabrakło wygodnego miejsca dla gości – wstawiając stolik i krzesła sprawisz, że klient przysiądzie u Ciebie na chwilę, a Ty zostaniesz lepiej przez niego zapamiętany.

Oświetlenie i kolorystyka to nie wszystko! Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Nawet wyjątkowa zabudowa stoiska targowego nie pozwoli Ci osiągnąć sukcesu, jeśli nie zadbasz o nowoczesne technologie. Obecnie coraz większa liczba przedsiębiorców wykorzystuje ekrany multimedialne, projekcje oraz różnego rodzaju aktywności sensoryczne. Zastosowane rozwiązania mają przede wszystkim wzbudzać ciekawość odbiorców oraz angażować ich emocje. Innowacyjne stoiska targowe przyciągają bogactwem kolorów, zapachów oraz dźwięków. Dostarczając odwiedzającym wrażeń zmysłowych, nie tylko zapadniesz w ich pamięci, ale także sprawisz, że będą pozytywnie postrzegać Twoją markę.

Podsumowanie

Stworzenie nowoczesnego i funkcjonalnego stoiska wystawowego nie jest tak łatwym zadaniem, jak może się wydawać. Jeśli nie znasz najnowszych trendów, nie masz odpowiednich umiejętności lub po prostu nie dysponujesz wystarczającą ilością czasu na samodzielne zaaranżowanie przestrzeni wystawienniczej, zgłoś się do P11 Group. Naszą specjalnością jest projektowanie i montaż stoisk targowych od A do Z. Mając na uwadze Twoje oczekiwania, przygotujemy dla Ciebie kompletnie wyposażone stanowisko, które przemówi do klientów niebanalną formą i przyciągnie wizualną atrakcyjnością.

Zapraszamy do współpracy

Współpracujemy z agencjami reklamowymi, projektantami, architektami oraz indywidualnymi klientami.
Skontaktuj się z nami i poznaj najlepszą ofertę na rynku.