Na czym polega druk UV?

Jeżeli planujesz wziąć udział w imprezie branżowej i szukasz wskazówek dotyczących budowy stoisk targowych, koniecznie zapoznaj się z naszymi podpowiedziami. Zebraliśmy najważniejsze informacje, które będą pomocne przy projektowaniu aranżacji. Zapraszamy do lektury!

Lepsza jakość

Dotychczas najbardziej popularne były drukarki atramentowe. Postęp technologii zaś sprawił, że na rynku pojawiły się produkty, dzięki którym można uzyskać wydruk lepszej jakości. Powstaje on przy zastosowaniu specjalnych tuszy polimerowych. Najważniejsze jest jednak ich naświetlanie światłem UV. To ono wpływa na rozpoczęcie procesu polimeryzacji, czyli utwardzenia na płaszczyźnie. Metoda ta jest nowa, ale daje doskonałe efekty, dlatego chętnie jest wykorzystywana do tworzenia profesjonalnych wydruków, które są bardzo trwałe.

Wiele możliwości

Druk UV najlepiej sprawdza się w przypadku powierzchni wielkoformatowych, takich, które znajdują się na zewnątrz. Jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Można go tworzyć na:

  • szkle,
  • plexi,
  • płycie MDF i PCV,
  • kartonie,
  • dibondach.

Należy pamiętać, że stosuje się go na materiałach płaskich. Ze względu na swoją trwałość najczęściej jest używany do realizacji różnego rodzaju produktów promocyjnych – banerów, siatek, folii. Można z niego skorzystać także przy drukowaniu konkretnych wzorów na tkaninach. Możliwości jest naprawdę wiele, wszystko więc zależy od tego, na jaki rodzaj reklamy się zdecydujesz.

Dlaczego warto?

Działanie drukarek UV jest podobne do tych powszechnych – atramentowych. Wszystkie te modele wyposażone są w głowice, które nanoszą krople tuszu na materiał. Jednak poza tym, że różnią się jakością wydruku, drukarki UV są też bardziej precyzyjne. Dzięki nim można uzyskać lepsze kolory i tym samym zadowalające rezultaty. Ich dodatkowym atutem jest to, że są przyjazne dla zdrowia i środowiska. Nie wydzielają szkodliwych substancji ani zapachów. Druk może więc odbywać się w pomieszczeniach zamkniętych.

Zamów już dziś!

Jesteśmy otwarci na nowatorskie rozwiązania, dlatego u nas ta technika jest dostępna. Realizujemy zamówienia z całej Polski. Koniecznie dopytaj o szczegóły!

Jako pierwsi w Polsce korzystamy z maszyny UV Canon Arizona 2300 Series

Zapraszamy do współpracy

Współpracujemy z agencjami reklamowymi, projektantami, architektami oraz indywidualnymi klientami.
Skontaktuj się z nami i poznaj najlepszą ofertę na rynku.