Jak przebiega montaż stoisk targowych?

Rozważasz udział w imprezie branżowej i zastanawiasz się, jak przebiega montaż stoisk targowych? Koniecznie przeczytaj ten artykuł, stwórz odpowiedni projekt i przestrzeń, w której zaprezentujesz swoją firmę. Sprawdź, na co trzeba zwrócić uwagę! Zapraszamy do lektury!

Od czego zacząć?

Przede wszystkim zastanów się, ile chcesz zainwestować w tego typu promocję i na co Cię stać. Stoiska targowe są bardzo zróżnicowane. Najtańsze są te zabudowane z trzech stron – gotowe do wynajmu – które wystarczy odpowiednio zaaranżować. Droższe, ale dające więcej możliwości są stoiska wyspowe, które buduje się od podstaw. Te wymagają fachowego wsparcia w zakresie obejmującym:

  • wykonanie projektu stoiska,
  • montaż stoisk targowych,
  • urządzenie oraz wykończenie.

Wszystko zaczyna się oczywiście od pomysłu – im bardziej oryginalny, tym lepiej. Jeśli go nie masz – skontaktuj się z nami. Każdą aranżację warto skonsultować z fachowcami, którzy mogą się pochwalić doświadczeniem i wieloma realizacjami. U nas znajdziesz profesjonalne wsparcie i mnóstwo inspiracji!

Wyróżnij się!

Pamiętaj, że stoisko targowe powinno wyróżniać się spośród innych. Dlatego postaw na:

  • niebanalne rozwiązania,
  • niespodzianki,
  • multimedia,
  • charakterystyczne oświetlenie.

Wystrój powinien być spójny z wizerunkiem firmy. Kolorystyką może nawiązywać do logo danej marki i innych materiałów promocyjnych. Najważniejsze jednak, by zachęcał do pozostania w tej przestrzeni i ponownych odwiedzin!

Solidna konstrukcja stoiska targowego

Gdy wiesz już, jak będzie wyglądało Twoje stoisko wystawowe i masz gotowy projekt, trafia on do stolarni. Tam powstaje szkielet i poszczególne elementy zabudowy, takie jak lady, półki i regały, a także inne, niezbędne meble. Muszą być solidnie wykonane i funkcjonalne – zarówno dla klientów, jak i dla personelu. Podstawą jest oczywiście, by spełniały wszystkie wymogi BHP, dlatego tak ważne jest, by wybierać doświadczonych wykonawców, którzy znają przepisy i dbają o bezpieczeństwo.

Konstrukcję wykonuje się ze starannie dobranych materiałów. Wprawdzie stoisko wystawiennicze jest instalacją tymczasową, ale intensywnie eksploatowaną przez kilka dni. Należy więc zadbać o to, by nie tylko odpowiednio się prezentowało, lecz także było wytrzymałe.

Zabudowy targowe
Montaż stoisk targowych
Montaż stoisk targowych

Profesjonalne wykonanie

Gotowe elementy dowozi się na miejsce imprezy, gdzie odbywa się budowa poszczególnych stoisk targowych. Czas ich montażu jest zależny od wielu czynników. Niektórzy wystawcy stawiają na minimalizm i elegancję – wystarczy im więc lada, wygodna kanapa i stolik kawowy. Inni, chcąc czymś zaskoczyć, decydując się na nowoczesne technologie, multimedia lub niestandardowe rozwiązania. Tworzą labirynty, zaskakujące aranżacje, stylizowane wnętrza, na które składa się mnóstwo detali.

Niezależnie jednak od tego, na jaką wersję się zdecydujesz, pamiętaj, że wystrój stoiska targowego jest Twoją wizytówką. Od niego zależy, czy zainteresujesz kogoś swoją ofertą, a tym samym pozyskasz nowych kontrahentów i klientów. Ważne więc, by stworzone przez Ciebie stanowisko było czyste, zachęcające do rozmowy i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Niech zostanie zapamiętane jako przestrzeń sprzyjająca biznesowym spotkaniom.

Fachowe wsparcie

Sama zabudowa stoiska targowego oczywiście nie wystarczy. Trzeba do niego doprowadzić media i zadbać o wszystkie szczegóły. Dlatego warto skorzystać z fachowego wsparcia i zatrudnić firmę, która realizuje cały proces kompleksowo. P11 Group projektuje i konstruuje, a także zajmuje się montażem stoisk. Nasza oferta jest bardzo szeroka i spełnia oczekiwania wymagających klientów. Sprawdź, co się w niej znajduje i skontaktuj się z nami już dziś!

Czy to się opłaca?

Niektórzy przedsiębiorcy, dowiadując się, ile kosztuje zabudowa stoisk, zastanawiają się, czy jest to opłacalna inwestycja. Zapewniamy, że przynosi ona wiele korzyści, o czym świadczą liczni uczestnicy targów i innych imprez branżowych. Na pewno warto skorzystać z tej formy promocji! Sprawdź, naszą ofertę i skontaktuj się już dziś z P11 Group!

Zapraszamy do współpracy

Współpracujemy z agencjami reklamowymi, projektantami, architektami oraz indywidualnymi klientami.
Skontaktuj się z nami i poznaj najlepszą ofertę na rynku.