Czym są kasetony reklamowe?

Zastanawiasz się, czym właściwie są kasetony reklamowe? Chcesz się dowiedzieć, jakie korzyści możesz dzięki nim odnieść? Jakie są ich zastosowania i rodzaje oraz czym należy się kierować podczas zakupu? Zapraszamy do lektury! Jako specjaliści z Poznania chętnie udzielimy Ci kilku cennych wskazówek. Jesteśmy przekonani, że dzięki poniższym poradom łatwo znajdziesz nowych odbiorców swoich produktów lub usług i zwiększysz obroty Twojej firmy.

Kasetony reklamowe – co warto o nich wiedzieć?

Należy mieć na uwadze fakt, że należą one do najbardziej popularnych, a przy tym skutecznych sposobów przyciągania uwagi klientów. Kasetony reklamowe najczęściej stosowane są w celu oznaczenia wejścia do sklepu, firmy, punktu usługowego lub instytucji. Spełniają więc dwojaką rolę:

  • informacyjną – dzięki nim klient lub kontrahent nie traci czasu na poszukiwania i od razu trafia pod właściwy adres,
  • reklamową – efektowny wygląd sprawia, że nazwa i logo firmy mocno zapadają w pamięć przechodniów. Dzięki temu, nawet jeśli obecnie nie potrzebują oni konkretnych produktów lub usług, zyskują świadomość, gdzie powinni ich szukać w przyszłości.

Jak wyglądają kasetony?

Mogą one przybierać różne formy – w zależności od preferencji klienta oraz branży, w jakiej funkcjonuje jego firma. Najczęściej jednak są to tablice w kształcie prostopadłościanu, na których znajdują się logo oraz nazwa. Warto pamiętać, że istnieją dwie odmiany kasetonów reklamowych:

  • jednostronne – ten typ umieszczany jest zwykle na fasadzie budynku, równolegle do niej,
  • dwustronne, przypominające semafor – ta odmiana mocowana jest prostopadle do ściany.

Co widnieje na kasetonach reklamowych?

Najczęściej umieszcza się na nich podstawowe informacje dotyczące danego przedsiębiorstwa, a więc logo oraz nazwę. Niekiedy jednak klient decyduje się na rozszerzenie przekazu i wzbogacenie o różnego rodzaju treści, ciekawą grafikę itp.

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety – krótka informacja lub sam logotyp łatwiej zapadają w pamięć. W niektórych jednak przypadkach lepiej jest przyciągnąć uwagę przechodniów, dodając kilka efektownych szczegółów lub wiadomości. Jeśli zastanawiasz się, która z opcji dobrze sprawdzi się dla Twojej firmy, przyjrzyj się wykonanym projektom lub odwiedź naszą siedzibę w okolicy Poznania. Wspólnie podejmiemy najkorzystniejszą dla Ciebie decyzję.

Na co zwrócić uwagę zamawiając kaseton?

Decydując się na tego rodzaju element reklamowy, należy zadbać o kilka istotnych szczegółów, które mają bezpośredni wpływ nie tylko na wygląd, ale też na trwałość oraz funkcjonalność kasetonów. Oto kwestie, na które powinieneś zwrócić uwagę:

  1. materiał – pamiętaj, że będzie on wystawiony na działanie czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, deszcz czy mróz. Warto więc postawić na tworzywo, które przetrwa w trudnych warunkach przez długi czas, nie tracąc efektownego wyglądu. Zniszczony lub odbarwiony kaseton nie będzie dobrą wizytówką Twojej firmy. Mając to na uwadze, zawsze korzystamy ze sprawdzonych materiałów najwyższej jakości, które gwarantują naszym produktom świetną trwałość,
  2. czytelna, efektowna grafika – nie zapominaj, że rolą kasetonów reklamowych jest prezentacja Twojej firmy. Niekiedy klienci zatrzymają na nich wzrok zaledwie na kilka sekund – warto więc dołożyć wszelkich starań, by przekaz był dla nich jasny i atrakcyjny,
  3. podświetlenie – ten element powoduje, że kaseton widoczny jest również po zapadnięciu zmroku. Dzięki temu jest on bardziej skutecznym narzędziem reklamowym, bo działa przez dłuższy czas w ciągu doby. Wybierając źródło światła, pamiętaj jednak o kosztach – jako doświadczony producent, polecamy naszym klientom podświetlenie diodami LED, które są bezawaryjne, a przy tym energooszczędne.

Szukasz kasetonów reklamowych? Odwiedź nas!

Stosowanie tego rodzaju reklam to doskonały sposób na przyciągnięcie uwagi klientów oraz oznaczenie swojej siedziby. Mamy nadzieję, że powyższe porady pomogą Ci wybrać najlepszy dla Ciebie model. Jeśli szukasz kasetonów świetnej jakości, skorzystaj z usług P11 Group. Będzie nam bardzo miło stać się częścią sukcesu Twojej firmy!

Zapraszamy do współpracy

Współpracujemy z agencjami reklamowymi, projektantami, architektami oraz indywidualnymi klientami.
Skontaktuj się z nami i poznaj najlepszą ofertę na rynku.