Co wybrać – druk UV czy solwentowy?

Jeżeli interesują Cię różnice między drukiem UV a solwentowym, zapoznaj się z tym artykułem. Oferujemy oba te rozwiązania i doradzamy, które wybrać. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dowiedzieć się, czym się charakteryzują i jakie mają zastosowanie. Zapraszamy do lektury!

Nowoczesna technologia

Coraz bardziej popularny jest druk UV. Zyskał on uznanie dzięki temu, że jest niezwykle trwały i bardzo efektowny. Świetnie sprawdza się przy tworzeniu różnego rodzaju gadżetów i materiałów promocyjnych, na przykład banerów czy siatek. Powstaje przy zastosowaniu specjalnych tuszy polimerowych, które są utwardzane za pomocą światła UV. To bezpieczna technika – w czasie druku bowiem nie wydzielają się szkodliwe zapachy ani substancje. Odznacza ją fotograficzna jakość obrazu i wierność odwzorowania kolorów, dlatego jest coraz powszechniejsza i chętnie wybierana. Stosuje się ją na płaskich podłożach, także na tkaninach.

Duży format

W produkcji reklam wielkoformatowych sprawdza się także solwent. Jest to nieco mniej precyzyjny, lecz bardzo wytrzymały druk, który nie wymaga laminowania. Wykorzystuje się w nim pigmentowe tusze solwentowe na bazie rozpuszczalników organicznych. Jest odpowiedni zwłaszcza w przypadku podłoży i materiałów, na których nie można zastosować tuszy wodnych. Wybierz go, jeśli Twój nadruk musi być odporny na warunki atmosferyczne i ma doskonale prezentować się przez dłuższy czas. Gwarantujemy, że nie odbarwi się w deszczu, nie wyblaknie na słońcu i nie pęknie. Warto go zamówić, bo jest to inwestycja na lata!

Zamów już dziś!

Wahasz się, który druk będzie najbardziej odpowiedni dla Twojego projektu? Wiele zależy od tego, jakiego jest formatu i na jakim podłożu ma powstać. Jeżeli masz wątpliwości, skontaktuj się z nami – odpowiemy na Twoje pytania i wskażemy najlepsze rozwiązania. Realizujemy zamówienia na terenie całej Polski!

Jako pierwsi w Polsce korzystamy z maszyny UV Canon Arizona 2300 Series

Zapraszamy do współpracy

Współpracujemy z agencjami reklamowymi, projektantami, architektami oraz indywidualnymi klientami.
Skontaktuj się z nami i poznaj najlepszą ofertę na rynku.